Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi’nden yapılan açıklamaya göre; Ahmet Savaşan’ın Anneler Günü nedeniyle Konsey Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ülkemizde turist olarak bulunan Anne hastaları ziyaret ettiği belirtildi.

Annelik, sevginin, şefkatin, mücadelenin, çilenin, sabrın ve özverinin sembolüdür …

Savaşan’ın ziyarette yaptığı konuşmasında, “Bizleri Dünya’ya getiren, tüm zorluklara göğüs gererek büyüten, yetiştiren, eğiten, öğreten, hayatımızın en değerli ve en kutsal varlığı, baş tacımız olan annelerimiz;  her zaman sevginin, şefkatin, mücadelenin, çilenin, sabrın ve özverinin sembolü olmuştur. Annelik değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen, yeri doldurulamayan, Dünya’nın en güzel, en saf, en masum ve en kutsal duygusudur. Dünya’ya gelip hayat bulmamıza vesile olan annelerimizi ne kadar mutlu etsek azdır” dedi.

Gereksinim duyduklarında değil, her zaman yanlarında olmalıyız…

Annenin görevinin çocuğu Dünya’ya getirdiğinde bitmediğini ifade eden Ahmet Savaşan “Daha başka ve daha anlamlı bir boyut kazanır. Doğduğu andan itibaren toplumsal yaşama dahil olan çocuk, psikolojik olarak da sevgiyle, ilgiyle beslenmek zorundadır. En mutlu anlarımızda olduğu gibi, başa çıkamadığımız bütün güçlüklerde sığındığımız, yanımızda bulacağımızdan emin olduğumuz annelerimizin tek beklentisi, bizlere gösterdikleri sevgi ve ilgiyi onlara da hissettirmektir. Annelerimizin yaşamını kolaylaştırmak, yalnızca gereksinim duyduklarında değil, her zaman yanlarında olmak, onları sevmek ve emeklerinin boşa gitmediğini gösterecek bir yaşam biçimini kabul etmek, hepimize düşen en büyük sorumluluktur. Annelerimizden öğrendiğimiz sevgi, özveri ve hoşgörü, yaşamımız boyunca kabul etmemiz ve gelecek kuşaklara da öğretmemiz gereken ortak değerlerdir” dedi.

Cennet anaların ayakları altındadır

Kuzey Kıbrıs’da sağlık hizmeti almak için turist olarak bulunan Anne hastalar ile böylesi anlamlı bir gün vesilesiyle birarada olmaktan duydukları mutluluğu dile getiren Savaşan “Cennet anaların ayakları altındadır” diyerek en kısa sürede şifa ile ülkenize ve sevdiklerinize kavuşmanızı temenni ederim” dedi