WhatsApp Image 2019-03-28 at 13.32.02

1 Ocak 1992’de Lefkoşada doğdu. İlk öğretimini Şht Ertuğrul İlkokulunda tamamlarken spor kariyerine de atletizm branşında KKTC rekorlarıyla başladı. Orta öğretimini Bayraktar Türk Maarif Kolejinde tamamladıktan sonra Türk Maarif Koleji’nde lise eğitimine devam etti. Eğitimi boyunca ülkesini atletizm ve voleybol branşlarında yurt dışında başarıyla temsil etti.

Üniversite eğitimini University of South Wales’de en yüksek dereceyle (4.00) Spor ve Egzersiz Bilimi’nde tamamladı. Lisans tezinde ‘’Performans Testleri ile İzokinetik Kuvvet İlişkisi: İzokinetik Kuvvet Sportif Performansı Belirleyebilir mi?’’ konusunda çalıştı. Aynı zamanda lisans eğitimi sırasında Acıbadem Hastanesi’ne bağlı Acıbadem Sports da gönüllü olarak spor bilimci olarak çalıştı.

Yüksek lisans eğitimini Uygulamalı Spor Bilimi Programı’nda ‘’Futbol Hakemleri Üzerinde Akut Beta-Alanin Kullanımı’’ üzerine tezini başarıyla tamamladı. Daha sonrasında Premier Lig kulüplerinden Swansea FC Akademi’de spor bilimci olarak görev aldı.

Eylül 2016’dan itibaren KKTC Üniversite Sporları Federasyonu’nda yönetim kurulu üyeliğine halen devam etmektedir. Ayrıca Eylül 2018’den itirabaren KKTC Hentbol Federasyonu Eğitim Birimi’nde spor bilimci ve Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Uluslararası Hasta Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Yurt dışında sunumları ve yayınları bulunmaktadır.