Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan Kurban Bayramı nedeniyle ülkemizde bulunan turist hastaları ziyaret etti.

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi’nden yapılan açıklamaya göre; Ahmet Savaşan’ın Kurban Bayramı nedeniyle Konsey Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ülkemizde bulunan turist hastaları ziyaret ettiği belirtildi.
SAVAŞAN “BAYRAMLAR DARGINLIKLARIN AŞILMASINDA ÖNEMLİ BİR VESİLE…”

Savaşan ziyarette yaptığı konuşmada bayramların, insanlar arasındaki sevgi, saygı ve kardeşlik duygularının en üst seviyeye çıktığı, birlik ve beraberliği pekiştiren, yardımlaşma duygularının yoğun olarak yaşandığı, günlük hayatın getirdiği dargınlıkların aşılmasında önemli bir vesile yaratan kutsal günler olduğuna işaret etti.

“ŞİFA İLE SEVDİKLERİNİZE KAVUŞMANIZ İÇİN ÇALIŞIYORUZ…”

Sağlık hizmeti almak için ülkemizde bulunan turist hastalar ile birarada olmaktan duydukları mutluluğu dile getiren Savaşan “doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere hepimizin amacı sizlere yüksek standartta sağlık hizmeti verirken, kendinizi evinizdeki gibi huzurlu hissettirmektir. En kısa sürede şifa ile sevdiklerinize kavuşmanız için gerekenleri büyük bir titizlikle yapıyoruz. Tedavi olmak için Kuzey Kıbrıs’ı tercih etmeniz ülkemize güç veriyor. Duyduğunuz güven için sizlere insanımız adına teşekkür ediyorum” dedi.

TURİST HASTALAR ALDIKLAR HİZMETLERDEN MEMNUN…

Aynı açıklamada konsey yetkililerinin bayramda kendilerine yaptıkları ziyaretten ötürü duydukları memnuniyeti dile getiren hastaların, Kuzey Kıbrıs’da gördükleri misafirperverlik, aldıkları kaliteli sağlık hizmetleri yanısıra doktor ve sağlık çalışanlarının yakın ilgisinden ötürü mutluluklarını ifade ettiklerine yer verildi.

“KİMSESİZ VE İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN YÜZLERİNİN GÜLMESİNE VESİLE OLALIM…”

Aynı açıklamada, Ahmet Savaşan’ın, milli ve manevi değerlere sahip çıktığımız, hayatı sevgi, saygı, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü temeli üzerine inşa ettiğimiz sürece daha güzel günlere ulaşılacağına inanç belirttiğine yer verildi. Hasta yatağında ziyaretçi bekleyen insanların hatırlanmasının, öksüz ve yetimlerin, kimsesiz ve ihtiyaç sahiplerinin yüzlerinin gülmesine ve ümitlerinin yeşermesine vesile olunmasının önemine işaret eden Savaşan, hiç kimsenin bayram sevincinin acı ve hüzne dönüşmemesini dileyerek, Kurban Bayramı’nı kutladı.