Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı Ahmet Savaşan ile Konsey Yönetim Kurulu Üyeleri, Serbest Çalışan Hekimler Birliği Başkanı Dr. Remzi Gardiyanoğlu, YDÜ Hastanesi İşletme Direktörü Özgü Bayraktar, Kıbrıs Tüp Bebek Hastanesi Direktörü Dr. Savaş Özyiğit bu gün Lefkoşa Türk Belediyesi Belediye Başkanı Mehmet Harmancı’yı ziyaret ederek Lefkoşa Maratonu’na destek belirtti.

Savaşan: Lösemili çocuklarımızın yanında olduğumuzu gösterelim…

Ziyarette yaptığı konuşmada lösemi ve kanser gibi hastalıkların tedavisinin uzun ve çok meşakkatli bir süreç olduğuna dikkat çeken Ahmet Savaşan, çocuklarımız ve aileleri için karanlıkta başlayan bu zorlu yolun büyük bir kısmının aydınlığa kavuştuğunun altını çizdi. Minik, cesur yüreklerin bu zorlu savaşı tek başlarına kazanmalarının imkansız olduğuna işaret eden Savaşan, “bu zorlu savaşta yalnız olmadıklarını hep birlikte göstermek için maratona katılalım ve lösemili çocuklarımıza hastalıklarını yenebilmeleri için cesaret ve destek verdiğimizi gösterelim” dedi. Savaşan son olarak, LTB Başkanı Harmancı’ya da Lösemi ve Kanser başta olmak üzere hasta insanlarımızın her zaman yanında olmamız gerektiğini bizlere hatırlatan ve bu konuda toplumsal duyarlılığın gelişmesine de katkıda bulunan bu tür etkinlikler hayata geçirdiği için teşekkür etti.

Harmancı: Kayıtlarımız Pazar 9:30’a kadar devam edecek…

LTB Başkanı Mehmet Harmancı da ziyarette yaptığı konuşmada, bu yıl 6. gerçekleştirilecek Lefkoşa Maratonu’nun, kendi dönemlerinde üçüncüsünün yapılacağını belirterek, maratonun ülkenin hemen hemen her kesiminden destek görmesinden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Harmancı marathon için kayıtların 23 Ekim Pazar saat 9:30’a kadar devam edeceğini de söyledi.